KLIMATIZACE

Dodáváme a instalujeme klimatizační jednotky, vhodné pro použití do rodinných domů, provozů restaurací, kaváren, klubů, bytů, sklepních, nebytových prostor a průmyslových prostor.

 

Navrhneme vám vhodné řešení vč. projektu dle platné legislativy a navrhneme optimální řešení pro váš prostor.

 

  • Moderní technologie
  • Řešení na míru
  • Záruční a pozáruční servis vč. revizí

Jak správně vybrat Klimatizaci

Dopřejte si tepelnou pohodu při práci i ve volném čase — budete se cítit lépe

Je prokázáno, že člověk se cítí nejlépe při okolních teplotách v rozmezí přibližně 21° až 24° stupňů Celsia. Vyšší či nižší teploty pak vyvolávají nepříjemné pocity, které ovlivňují celkovou pohodu člověka.

Pohoda je pro nás při tom důležitá při práci i ve volném čase. V práci nám umožňuje se lépe soustředit, děláme méně chyb a příjemněji komunikujeme s kolegy a zákazníky. Ve volném čase nám naopak umožňuje kvalitně relaxovat a soustředit se plně na to, co nás skutečně baví.

 

Klimatizace pomáhá dosahovat našich cílů

Pokud se budeme cítit dobře, budeme schopni lépe dosahovat svých cílů a plnit si naše přání. V dnešní době již máme možnost si prostředí přizpůsobit. Děláme to každý den, aniž bychom nad tím dlouze přemýšleli. Obklopujeme se příjemnými lidmi, pořizujeme si dekorace a květiny, používáme barvy, které se nám líbí, nebo se díváme na pěkné obrazy.

Stejným způsobem je možné si přizpůsobit teplotu v místnosti, ve které se právě nacházíme. A to například vhodným výběrem klimatizační jednotky.

Pomůžeme vám vybrat odpovídající chladící výkon přímo pro vaše prostory

K určení velikosti potřebného chladícího výkonu pro konkrétní prostory je potřeba vzít v úvahu více aspektů. Součástí námi zpracovaného návrhu je proto také výpočet, na základě kterého vám pomůžeme vybrat vhodné produkty.

 

Správná volba typu klimatizace

Klimatizační jednotky jsou vyráběny v mnoha provedeních, což umožňuje vybrat si vhodný typ pro každý prostor. Například pro velké objekty nebo komerční budovy existují rozsáhlé a komplexní systémy vzduchotechniky. Oproti tomu pro menší objekty, tedy domy, byty či jednotlivé místnosti, máme k dispozici jednodušší typy.

 

Mobilní klimatizace

Do kategorie nejmenších modelů patří mobilní klimatizace. Ty jsou primárně určené pro jednoduché lokální chlazení malých prostor a místností do 50 m³. Technicky jde o samostatné, volně stojící zařízení, které lze libovolně přemístit. Mobilní klimatizační jednotky jsou opatřeny vývodem teplého vzduchu, který obvykle směřuje z okna nebo přes zeď ven. Vyznačují se velkou hlučností a nižší účinností, jelikož se horký vzduch kolem odvodu teplého vzduchu vrací zpět do místnosti.

 

Výpočet výkonu klimatizace

Splitové neboli dělené klimatizace

Tento typ klimatizací může sloužit nejen k chlazení objektů během horkých letních dní, ale i k jeho přitápění během zimních měsíců. Název tohoto typu klimatizace plyne z rozdělení na vnitřní a venkovní jednotku, které jsou vzájemně propojené. Celý systém je napevno zabudován na požadovaném místě.

Mezi hlavní výhody patří zejména vysoká účinnost a velmi tichý provoz. Hodí se tedy jak pro byty a rodinné domy, tak pro větší objekty a komerční budovy.

Příjemné prostředí, kam se budete po náročném pracovním dni rádi vracet je správně klimatizované

Po celém dni, ať už jej strávíme jakkoli, se obvykle těšíme domů, kde si odpočineme. Abychom se ve svém domě či bytě cítili skutečně příjemně, potřebujeme k tomu také optimální teplotu.

Tu oceníme zejména za horkého letního období, kdy vysoké teploty venku často neklesají ani během noci, kdy si potřebujeme odpočinout, abychom mohli prožít další aktivní a úspěšný den.

Díky dnešním technologiím toho lze poměrně jednoduše dosáhnout pořízením vhodné klimatizační jednotky. Pomůžeme vám s výběrem vhodného řešení jak do rodinného domu, tak do bytu jakékoliv velikosti.