DOTACE NA TEPELNÁ ČERPADLA

VYUŽIJTE MOŽNOST ZÍSKAT DOTACI NA POŘÍZENÍ NOVÉHO TEPELNÉHO ČERPADLA

Vyřídíme dotaci za vás.

 

Na dodávku a montáž tepelného čerpadla můžete využít některý z dotačních programů, díky kterým si můžete pořídit nové zařízení a ušetřit značnou část nákladů.

 

 

 

 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Tato dotace ušetří až 50 % nákladů, podpora se liší podle druhů čerpadel a podle toho, zda-li je dům zateplený či nikoliv. NZU můžete použít na pořízení tepelných čerpadel vzduch-voda.

  • Tepelné čerpadlo s přípravou teplé vody – 100 000 Kč
  • Tepelné čerpadlo bez přípravy teplé vody – 80 000 Kč

pro více informací klikněte zde.

 

 

 

 

KOTLÍKOVÁ DOTACE

V svém kraji si můžete požádat o podporu ve výši až 180 000 Kč. Tato dotace je určena pouze pro nízkopříjmové domácnosti.

 

 

 

 

ČISTÁ ENERGIE PRAHA

Čistá energie Praha: Cílem ČeP je motivace vlastníků bytových objektů k realizaci úspor energií a zlepšení kvality ovzduší na území hl. m. Prahy.

Pro více informací klikněte zde.

Každá z dotací má své podmínky, obecně však platí, že dotace na tepelná čerpadla se vztahují na bytové a rodinné domy na území České republiky, může o ně požádat právnická i fyzická osoba, která musí být vlastníkem, spoluvlastníkem nebo stavebníkem dané nemovitosti.

Od září 2024 bude platit zákaz vytápění starými kotli na tuhá paliva, jinak hrozí pokuta. Stát, ale podporuje výměnu kotlů pomocí dotace Nová zelená úsporám, Čistá energie Praha 2022-2023.

Případně pro domácnosti s nízkými příjmy je pak určena tzv. Kotlíková dotace. Kotlíkové dotace jsou pro rok 2022 již ukončeny. Výzva pro rok 2023 nebyla zatím vypsána, nicméně začíná se připravovat nová výzva.

Každý z programu má své specifika a podmínky. Proto nás neváhejte kontaktovat pro více informací.

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., v platném znění (zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů) souhlasím se zpracováváním osobních údajů.